Uzdravení Vody

Náš den s vodou začíná i končí – po probuzení se napijeme, omyjeme obličej či celé tělo. Večer se sprchováním očistíme, smyjeme ze sebe nánosy dne a před ulehnutím do postele se také často ještě napijeme. Polévky i nápoje jako je káva a pivo jsou tvořené z vody. Čistá a zdravá voda je potřebná pro všechny a všechno, ikdyž nám to na vědomé rovině nemusí být zcela jasné. Více informací o živlu Voda najdete v mém článku na tomto blogu: Živel voda. Voda se zanáší myšlenkami a emocemi každého člověka. Čistí se modlitbou a krásnou hudbou. 

Co tedy mohu já osobně udělat, abych přispěla k uzdravení vody? Je toho opravdu mnoho!   

 

PÍŠEME SLOVA „LÁSKA A VDĚČNOST“ NA SKLENICE S VODOU

Na lahev s vodou nalepte cedulku s psace napsanými slovy Láska a Vděčnost, tak aby nápisy směřovaly k vodě – aby je mohla číst. Já to takto praktikuji každý den, doma mám skleněnou lahev, na cesty 1 plastovou (typ nalgene s BPA free), a obě lahve mají nalepené cedulky. Časem se opotřebují, tak je vyměním za nové.

Na chatě jsme měli problémy s vodou ve studni, bývala znečištěná a zasmrádala, že se v ní nedalo ani sprchovat. Ceduli s nápisem Láska a Vděčnost jsem nalepila i na víko studně, tak aby nápis směřoval směřem k vrtu. A problémy se srovnali, voda je vhodná pro sprchování i mytí nádobí. A věřím, že časem bude i zcela pitná.

 

VĚDOMĚ VOLÍME HUDBU, KTEROU POSLOUCHÁME

Vědomně budeme volit hudbu, jakou posloucháme. Podle výzkumů Masaru Emota víme, že tvrdý metal úplně rozkládá krystaly vody a naopak hudba od Beethovena, Bacha, orchestrální hudba,… tvoří krásně čisté krystaly. Můžou to být i jiné písně, ze současné populární hudby, lidové hudby, ale důležité je co se v nich zpívá – je dobré vědomně vnímat slova a význam písniček. 

 

ZPÍVÁME / MLUVÍME S VODOU

Během dne, kdykoliv pijete, myjete si ruce, sprchujete se, …můžete vodě posílat pěkné myšlenky a nahlas nebo v duchu ji poděkovat. Stačí říci „Děkuji ti.“ 

Margot Ruiz píše ve své knize  Bytosti přírody a léčení Země o krásném setkání se strážkyní posvátného pramene, která jí předala píseň, kterou můžeme vodě zpívat anebo podle mého názoru alespoň recitovat, říkat. Její slova jsou: 

„Prameni čistý, 

raduj nás svým zpěvem.

Tvůj stříbrný smích nám duši osvěží.

Prameni čistý, 

raduj nás svým darem.

Tvá křišťálová voda nám tělo osvěží.“ 

MÁME RÁDI SAMI SEBE

Tělo člověka je tvořeno z 80% vody. Tak jak o sobě smýšlíme, to se ukládá do vody v nás. Vodu vyloučíme a dostává se do oběhu. Takže jsme sami k sobě laskaví, máme rádi své tělo, mluvíme o sobě vlídně, voda v nás je také taková. 

Dbáme proto i o zdravé jídlo a nápoje, které do sebe vkládáme. Znečišťování vody v sobě = znečišťování vody všude.  

ŽIJEME BEZ CHEMIE

Ve vaší domácnosti můžete používat šetrné a ekologické prostředky. Můžete si je koupit anebo doma vyrobit. Recept na domácí prací gel najdete ZDE na mém blogu. Užívání léků můžete eliminovat s pomocí bylinek. 

Platí to i o vaší zahradě a používání pesticidů. 

ZADRŽUJEME VODU V KRAJINĚ

Vodou šetříme jak to jen jde – v domácnosti nenecháváme kapat kohoutky, sprchujeme se kratší dobu a během nanášení mýdla vodu vypínáme. Na zahradě používáme nádrže na dešťovou vodu, barely, sudy…necháváme vyšší trávu a alespoň část nekosené louky.

OSLAVUJEME VODU

Každý rok v červnu se v Pozemském nebi v Rudolfově konají Slavnosti vody, které jsou symbolem vyjádření lásky a vděčnosti paní Vodě. Tvoří se živé srdce pro paní Vodu. Ráda bych zde sdílela mantru, kterou můžete paní Vodě posílat i vy:

Vodo, milá paní Vodo,

z celého srdce Ti děkujeme za všechny Tvoje dary.

Děkujeme Ti za všechny vody, deště i kapičky rosy.

Z celého srdce Ti děkujeme za vše.“