Tvoření – síla myšlenky

Pokládáte si někdy myšlenku, co je smyslem vašeho života? Co je smyslem života jako takového? Já jsem o tom přemýšlela neustále a díky zákonu resonance se ke mě dostalo mnoho odpovědí a různých pohledů a vybrala jsem si z toho 3 základní, podle kterých se orientuji: 

1. „ZDOKONALOVÁNÍ ŽIVOTNÍHO PROSTORU,“ krásná citace z knihy Anastázie od Vladimíra Megreho, která dokonale popisuje vše.

2. Pociťování radosti a lásky při každodenních činnostech – když zalévám květiny, vařím polévku, čistím si zuby,…radost z toho, že ty činnosti mohu dělat. A s tím souvisí prožívání života TADY a TEĎ. Minulost už nezměníme a budoucnost si právě teď tvoříme, takže když budu cítit radost a lásku, tak si přitáhnu radost a lásku v budoucnosti.

3. Pokud si nejsem zcela jistá tím, co dělám, když se rozum nemůže dohodnout s citem, tak si položím kontrolní otázku: Když by to takto dělali všichni, jak by to tady na Zemi vypadalo? A pak mám hned jasno, zda to, co dělám je správné.

Život každého člověka je TVORBA každého člověka, skrze myšlenky – slova – činy. Díky vesmírným zákonům a svobodné volbě každého z nás, máme každý to, co jsme si sami vytvořili. Nikdo nás za nic netrestá. Nikdo nás za nic neodměňuje. Vše si tvoříme my sami. Takže jen na každém z nás záleží, zda žije v pekle anebo ráji. Vše, co existuje, byla nejprve myšlenka. I tento můj blog byla nejprve myšlenka, že bych mohla začít psát o tom, co mě baví a třeba tak i inspirovat ostatní. Pokud se tedy naučíme DOKONALE ovládat své myšlenky, tak máme vyhráno – žijeme v ráji už tady na Zemi :). Každý máme schopnost myslet, máme tedy stejnou tvůrčí sílu a jen na nás záleží, k čemu ji využíváme.

Nemá význam se litovat, ani litovat druhých, pokud jsou v nesnázích. Význam má na ně myslet pozitivně a dodávat jim sílu, aby překonaly svá trápení. Díky síle myšlenky totiž ovlivňujeme i druhé lidi – můžeme jim ubližovat anebo je uzdravovat. Jsme tady na Zemi proto, abychom se učili a to skrze naše vlastní zkušenosti. Jen díky tomu, že na vlastní kůži poznáme, co jsme způsobili svými myšlenkami, se můžeme poučit a příště to dělat lépe. Bolest si přivoláváme nevědomým životem – životem, ve kterém si neuvědomujeme sílu svých myšlenek a kdy věnujeme pozornost tomu co se nám nelíbí. Pokud se u toho např. i rozčilujeme, tak tu sílu umocňujeme a přitahujeme si bolesti ještě více. V jedné známé indiánské legendě se praví, že se nemusíme bát okolního světa, ale toho co je uvnitř nás. Každý máme v sobě totiž světlé a tmavé stránky, bílého a tmavého vlka, a podle toho, které více krmíme, ty jsou silnější.

PRAXE NA ZÁVĚR:

Naši mysl nelze zastavit a i ty nepěkné myšlenky se v naší hlavě objevují. Učím se se svou myslí pracovat vědomě a když nějaká nepěkná myšlenka nebo představa či slovo přijde, tak si to přetvořím. Používám na to 2 techniky:

1. Síla slova: 7 x nahlas řeknu BERU ZPĚT a pak řeknu pěkná slova. Tuto techniku jsem se naučila na kurzech Irenky Kovářové v centru osobního rozvoje Měsíčnice.

2. Síla představy: vizualizuji si, že si beru do ruky štětec, namáčím ho bílou barvou a nepěkný obraz přetírám. Mám tak nové bílé plátno a na to si namaluji pěkný obraz, tak jak by se mi líbilo, aby to bylo. Tuto techniku jsem vymyslela já a moc pěkně se mi s ní pracuje, jelikož ráda maluji. Záleží na každém, co mu bude vyhovovat více.

A jaké jsou vaše myšlenky? Jak se sílou myšlenky pracujete vy? Na toto téma je pěkné video s Jaroslavem Duškem, tak na závěr sdílím pro poučení i pobavení 🙂 :