Pleťová voda z růží

Na zahrádce nám kvetou krásné růže různých barev – rudé, žluté, růžové, žíhané…příroda umí kouzlit všemi barevnými odstíny. Růže svou krásou člověka nejen obměkčí, ale zároveň mají ve svých květech zdravé látky. Z květů růží se dá vyrobit třeba pleťová voda, která pleť krásně hydratuje a osvěžuje…a jak krásně voní!

SUROVINY:

• 1/2 litru vody
• hrst čerstvých okvětních plátků růže

POSTUP:

Ideální voda je pramenitá, ne příliš tvrdá. U nás v Pacově máme dostupnou vodu ze stražišťského pramene, která je mineralizovaná a podle historických vyprávění má ozdravné účinky.
1/2 litru vody jsem přivedla k varu a odstavila. Do hrnce jsem přidala okvětní plátky růže a přiklopila pokličkou. Nechala jsem vše odstát do vychladnutí na pokojovou teplotu, scedila přes sítko a poté přelila do uzavíratelných skleniček. Skleničky si můžete předem vyvařit nebo jen vymýt horkou vodou a nechat vysušit. Hotovou pleťovou vodu z růží ihned spotřebujte anebo skladujte v ledničce a spotřebovávejte postupně.
Na závěr snad jen zmíním, že když něco tvoříte s láskou a radostí, promítne se to do kvality vašeho výrobku – takže s úsměvem se daří všem a všemu lépe a i vaše pleťová voda bude mít blahodárnější účinky na vaši pleť.