Nový den

je nový nepopsaný list

A ty, přesně ty sám, jsi autor(ka) příběhu, kterým list naplníš…Ty tvoříš svůj příběh, já tvořím svůj, společně tvoříme náš. Představ si to, je ráno, sluneční paprsky Tě probouzí a ptáčci zpívají a ohlašují nový den. Vstáváš a pohodlně se usazuješ do křesla, bereš si desky se zářivě čistým papírem, pero a začínáš psát… Začínáš tvořit svůj den… Scénář každého dne je jen a jen v tvé režii. A takto každý den zaplňuješ 1 list papíru a dohromady tak tvoříš knihu svého života. Každý den máš pouze 1 list papíru, ráno ho dostáváš a večer odevzdáváš a další den máš nový, čistý list a už se nemůžeš vracet a dopisovat na předešlé stránky. Každý den máš 1 prázdný čistý list a svobodnou volbu jakým příběhem ho popíšeš. A jednoho dne se stane to, že už kniha bude plná a ty už nedostaneš další prázdný list, který by jsi do této knihy mohl přidat. Opustíš své tělo, uzavřeš příběhy 1 konkrétní knihy života, ale obsah a zkušenosti si poneseš nadále sebou. A jednoho dne se znovu narodíš a budeš mít úplně 1.prázdnou stránku z nové knihy. Nebudeš si pamatovat co za příběhy jsi napsal do minulé knihy, budeš ale mít ty zkušenosti a tvá výchozí pozice bude dána tím, čím jsi popsal předešlé knihy. Tak jednoduchý život je.

Jaký bude tvůj dnešní den?

Na jakém místě budeš?

S jakými lidmi se setkáš?

Čím se budete zabývat? 

Na co při tom budeš myslet?

O čem a jak budeš mluvit?

Co a jak budete společně tvořit?

A jak se při té představě cítíš? 

Raduješ se ze srdce? Paráda! Cítíš se sklesle? Tak to změň a příběh přepiš!

Je to jen tvá svobodná volba, co si na list papíru napíšeš, to budeš mít, takový budeš ty a tvá kniha života. Ty si totiž svobodně volíš jakými myšlenkami se zabýváš. 

My nejsme myšlenky, myšlenky nejsou v naší hlavě, my je netvoříme. Myšlenky existují mimo nás, jsou v prostoru a my jsme jen přijímači. A každý z nás má právo svobodné volby na jakou stanici naladí své přijímání. A jak poznáme, že jsme naladili dobrou stanici?

Dobrá tvořivá myšlenka = příjemné pocity, láska, radost, klid, zdraví, štěstí.

Špatná bořivá myšlenka = nepříjemné pocity, strach, nervozita, neklid, nemoc, smutek.

 

Tak jak jste se rozhodli? Čím popíšete váš list, který máte připravený pouze pro dnešní den?