Přírodní barvení vajíček

Chcete mít také krásně barevná, ale přitom přírodní vajíčka? V naší rodině se předává z generace na generaci způsob barvení vajíček v cibulových slupkách. Už měsíc před velikonocemi jsme shromažďovaly slupky od cibule, abychom z nich potom připravily lázeň pro vajíčka. I já jsem u tohoto způsobu barvení vajíček zůstala a postupně ho vylepšuji. 

ŽLUTO-ORANŽOVÁ

Žluto oranžovou barvu vajíček získáte uvařením ve slupkách z klasické kuchyňské cibule. Pokud chcete mít dekor zajímavější, připravte si dopředu pár listů trávy nebo pampelišky, dejte je na čisté vajíčko a obalte ho celé v látce tak aby vám listy zůstaly přímo přitisknuté na vajíčku. Můžete použít kus starého bavlněné látky, staré silonky. Uděláte si tak malé balíčky, které zpevníte provázkem, aby se vám listy trávy volně nepohybovaly. Pak už jen stačí balíčky vložit do vody se slupkami cibulí a uvařit je. Pokud do lázně vložíte čistá vajíčka nezabalená v látce, chytnou tmavší barvu. Já osobně vařím 20 minut a pak nechávám vajíčka v lázni po celou noc, aby barva krásně chytla. 

HNĚDO-ZELENÁ

Hnědo zelenou barvu vajíček jsem získala díky kombinaci slupek z červené cibule, červeného zelí a červeného vína. Směs jsem doplnila vodou a opět do ní ponořila balíčky vajíček, vařila 20 minut a nechala vajíčka v lázni po celou noc. Barva chytla krásně khaki – hnědozelená.